Bosnian Arabic Bulgarian English German Italian Macedonian Russian Slovenian Spanish Turkish
Новая немецкая медицина. Советы от немецкая медицина. Клиника немецкой семейной медицины. Почему в израиле хорошая медицина. Главные новости медицины израиля. Медицина в израиле отзывы. Аденома простаты лечение. Быстрое народное лечение аденомы простаты. Аденома простаты и простатит. Легкий способ перестать курить. Как перестать курить уже сегодня. Как перестать хотеть курить. Уход за кожей лица. Качественный уход за кожей летом. Домашний уход за кожей. Боли на ранних сроках беременности. Быстрое лечение на ранних сроках беременности. Ощущения на ранних сроках беременности. Воспаленные гланды лечение. Чем лечить воспаленные гланды дома. Воспаленные гланды симптомы. Прыщи на лице как избавиться. Как навсегда избавиться от прыщей с лица. Прыщи на подбородке как избавиться.

Klikni 'Sviđa mi se' i prati nas na Facebook-u!

Novu godinu Francuska započela prvom emisijom državnih 'zelenih' obveznica

ekologija ilustracija 01FANovu godinu Francuska počinje prvom emisijom državnih "zelenih" obveznica, čime postaje druga zemlja posle Poljske koja izdaje dužničke hartije za finansiranje projekata zaštite prirodne sredine. Poljska je svoje "zelene" obveznice emitovala sredinom decembra. Upućeni smatraju da će izlazak suverenih država na tržište "zelenih" obveznica biti veliki podsticaj za taj sektor jer sada ti dužnički papiri čine tek 0,13% tržišta obveznica.

Emitovanje "zelenih" obveznica otvorilo je neka pitanje u Evropskoj komisiji, s obzirom na nepostojanje međunarodnih standarda, piše Euraktiv Francuska.

U aprilu 2016. na konferenciji o energetskoj tranziciji francuska vlada najavila je da će Francuska biti prva zemlja koja će emitovati "zelene" obveznice.

Međutim, Poljska je bila brža i izdala je državne obveznice u vrednosti 750 miliona evra za finansiranje ekološke tranzicije.

Investitori su pozdravili potez Varšave, istina uz nešto skepse. Istovremeno banka HSBC, koja je organizator poljskog izdanja, nije objavila detalje projekata koji će biti finansirani.

Na evropskom nivou Poljska još zaostaje u borbi protiv klimatskih promena - Varšava stoji na putu reforme tržišta ugljenika i odbija obavezuće limite za emisiju štetnih gasova u sektorima poljoprivrede i transporta koji nastavljaju nekontrolisano da emituju ugljen dioksid (CO2).

Emisije državnih obveznica za finansiranje energetske tranzicije najavili su i Nigerija i Luksemburg.

"Za razliku od drugih obveznica trezora, kod francuskih 'zelenih obveznica' država ima obavezu da identifikuje mogućnosti za potrošnju kojom se podstiču energetska i ekološka tranzicija i da izveštava o investicijama koje će biti iskorišćene za finansiranje", rekao je francuski ministar ekologije.

Detalji francuske emisije državnih "zelenih" obveznica nisu poznati. Neki mediji javljaju da će obveznice biti u evrima sa rokom dospeća od 15-25 godina a da će vrednost emisije biti 2,5 milijardi evra ili više.

Radio RFI javio je da će Kredi agrikol (Credit Agricole) i Morgan Stenli (Morgan Stanley) organizovati niz susreta sa investitorima a "roadshow", na kome se predstavljaju planovi i projekti, počinje 6. januara.

Tržište koje raste

Prema istraživanju Evropske komisije iz novembra 2016, tržište "zelenih" obveznica vredelo je 41 milijardu dolara u 2015. Međutim, ta vrednost bi u 2016. mogla da bude udvostručena.

Kako se navodi, lavovski deo tržišta trenutno pokreću razvojne banke, poput Svetske banke i Razvojne banke Saveta Evrope, i sektor biznisa, kao i lokalne vlasti.

Ističe se da izlazak suverenih država na tržište "zelenih" obveznica može da predstavlja značajan podsticaj. Trenutno "zelene" obveznice čine samo 0,13% tržišta obveznica.

U cilju daljeg razvoja tržišta "zelenih" obveznica Evopska unija razmatra uvođenje zajedničkih standarda kako bi obezbedila da se sredstva ne podižu za projekte koji nisu potvrđeni ili ne ispunjavaju "zelene" kritrerijume.

"Zelene" obveznice su dužničke hartije za finansiranje projekata koji pozitivno utiču na prirodnu sredinu. Od klasičnih obveznica razlikuju se po tome što se koriste za finansiranje konkretnih "zelenih" investicija i ne predstavljaju dodatni rizik za investitora.

Agro-Eko Magazin / izvor: EurActiv.rs


 

Nasumični sadržaj